Nasıl Başlarım?

Daha önce hiç dans kursu almadıysanız başlangıç seviye sınıflarımıza kayıt olabilirsiniz. İlgilendiğiniz dans çeşitlerine göre “yeni açılacak sınıflarımıza” stüdyomuzu arayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.
Daha önce hiç dans dersi almadınız ve kafanızda soru işaretleri var. Partner, yaş, yetenek, kıyafet ve ücretler hepsi bahane, yeter ki siz başlamaya karar verin:)

Ücretler…

Dans Kurs fiyatları aylık olarak(4 hafta) ödenir ve sanıldığı gibi pahalı değildir. Bedeninize aldığınız bir kıyafet bir müddet sonra eskiyebilir ama yaklaşık aynı ücret ödeyeceğiniz dans kursunun faydaları yıllar boyu kalıcı olacaktır. Hayatınıza kattığı artıları düşündüğünüzde aslında dans kursu fiyatları ucuzdur.
Unutmayın dansçılık ve dans eğitmenliği dünyanın en zor mesleklerinden biridir ve yıllar süren çalışma ve birikim gerektirir. Bu yüzden art niyetli sözde eğitmenlerden çok daha uygun fiyata ders almak sizi danstan soğutabilir ve profesyonel bir dans okulundan alabileceğiniz kaliteli hizmeti bulamayabilirsiniz. Dolayısıyla dans kursunun fiyatından çok aldığınız hizmet ve kalite ön plana çıkmalıdır.
Bir kaç dersi aynı anda alanlar ve en az 10 kişiden oluşan gruplar için indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Benim partnerim yok ki…

Hiç önemli değil. Eşli dans kurslarına başlamak için partner zorunluluğu bulunmamaktadır. Kurslara partnersiz katılan bay ve bayanlar bulunmakta, eş sıkıntısı yaşandığında ise eğitmenler, asistanlar ya da o dersi daha önce almış olan öğrencilerimiz size eşlik etmektedir. Ayrıca her ne kadar düzenli bir partnerin faydaları olsa da, öğrencilerimizin gelişimi açısından, mümkün olduğunca farklı partnerler ile dans etmeleri teşvik edilmektedir.

Kaç ay kursa gitmeliyim?

Dans kurslarında daha ilk dakikadan itibaren öğrenmeye ve dans etmeye başlıyorsunuz. Birkaç saat içinde müziğe uyum sağlayabilecek kadar öğrenebilir, adımlarınızın dansa uyum sağlamaya başladığını görebilirsiniz. Dansların temel adımları, ritmleri ve başlangıç seviyedeki birçok figür 3 aylık bir sürede öğrenilmektedir. Ancak dans etmenin keyfine varmanız, adımları düşünmeden ve kendinizden bir şeyler katarak dans edebilmeniz düzenli kurs almanıza bağlıdır. Yıllarca dans okullarına devam edenler olduğu gibi yaklaşık 8 ay kadar süre, sizi başlangıç düzeyde birçok dansı bilerek uygulayan bir dans sever yapacaktır.
Dans gecelerinde pratik yapmanız ve öğrenilenleri bol tekrar etmeniz bu süreci hızlandıracak, daha kısa sürede ilerleyip dansın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Yaşım uygun mu?

3 yaşında çocuklarımız baleyle tanışıyor, 65 yaşında öğrencilerimiz salsa gösterisi yapabiliyor. Yeter ki siz isteyin:) Dans dersleri yetişkinler ve çocuklar için ayrı sınıflar halinde verilir. Yetişkin sınıfları genel olarak hobi amaçlı sosyal sınıflardır ve yaş kısıtlaması kesinlikle yoktur.
Çocuk sınıflarımız için detaylı bilgiyi www.cocukkursu.com sitemizde bulabilirsiniz.

Becerebilir miyim?

”Becerebilir miyim?” ,”Daha önce hiç dans etmedim.” “Derslerde zorlanır mıyım acaba?” gibi sorularınız mı var?
Cevap çok basit:
Başlangıç seviye sınıfları, daha önce hiç dans eğitimi almamış öğrencilere uygun olarak planlanmıştır.Bu seviyede eğitim, daha önce hiç kimsenin vücut eğitimi almadığı ön görülerek verilir. Adım ve figür bilgisi ile sınırlı kalmaksızın; duruş, denge, ritm ve vücut kullanımı gibi temel kavramların üzerinde durularak öğrencilerin sadece figürleri değil; dans etmeyi öğrenmeleri de önemsenir. Deneyimli eğitmenlerimizin, sizlerin eğlenerek öğrenmenizi sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Ne giymeliyim?

Rahat olmak lazım. Bu yüzden rahat edebileceğiniz ve hareketlerinizi kısıtlamayan kıyafetler ve ayakkabılar giymekte yarar var. Ayrıca derslerin hareketli geçtiğini düşünerek çok kalın kıyafetler giymemenizi, mümkünse yanınızda yedek bir t-shirt getirmenizi tavsiye ederiz.
İsterseniz dans ayakkabısı ve kıyafetleri konusunda, stüdyomuz eğitmenlerinden tavsiyeler alabilirsiniz.